sidemenu

liceum ogólnokształcące

dla dorosłych

opis szkoły

Oferta liceum ogólnokształcącego skierowana jest do osób dorosłych oraz absolwentów szkół zawodowych pragnących uzyskać wykształcenie średnie i zdobyć świadectwo dojrzałości. Do szkoły przyjmowani są absolwenci gimnazjum, ośmioletniej szkoły podstawowej oraz zasadniczej szkoły zawodowej.

oferta

Liceum Ogólnokształcące jest szkołą dla dorosłych kształcącą w formie zaocznej, której ukończenie umożliwia uzyskanie wykształcenia średniego oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego. Dzięki temu możliwe jest dalsze kontynuowanie nauki. Liceum ogólnokształcące dla dorosłych to ważny krok w stronę wykształcenia cenionego na rynku pracy.

Nauka w liceum trwa 3 lata w przypadku absolwentów gimnazjów oraz 8-letnich szkół podstawowych oraz 2 lata dla absolwentów szkół zawodowych.

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2

IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W BRZESKU